Радио Милева

На свадбата кај Ражнатовиќ се случила драма: Таткото на Цеца завршил на Ургентен!

На свадбата кај Ражнатовиќ се случила драма: Таткото на Цеца завршил на  Ургентен!
фото:соња спасиќ/курир.рс

Свадбата на Вељко и Богдана Ражнатовиќ веќе една недела е медиумска тема.

Кој пееше, колку пари заработија од свадбата … сето тоа ја заинтригира јавноста повеќе од седум дена, а интересот за деталите за самата церемонија не стивнуваат.

Сега е откриено дека на дедото на младоженецот, Слободан Величковиќ, му се слошило за време на веселбата.

„Српски телеграф“ пишува дека бил принуден да ја напушти свадбата затоа што имал силна болка и се чувствувал лошо.

-Ден по свадбата, тој беше примен во Ургентниот центар. Слободан се чувствуваше лошо на свадбата. Тој не можеше да ја издржи болката, но на почетокот не сакаше да вознемири никого за да не ја расипе забавата. Само по граѓанската венчавка сакаше тивко данапушти  и да побара од возачот да го носи дома“, рече неименуван извор и додаде:

фото:соња спасиќ/курир.рс

“Следниот ден, дојде пеколот. Му стана полошо, па го однесоа во Ургентниот центар. Тој немаше да оди во болница ако Цеца не го убеди. Констатираа дека има сериозно воспаление на целиот организам и дека се случил сериозен колапс”.

Лекарот што го примил, семеен пријател на семејството, рекол дека Слободан имал сериозно воспаление на цревата, желудникот, панкреасот. Покрај сето ова, тој имал и силна треска“.

Дедо на младоженецот е пуштен на домашно лекување по неколкудневно испитување.

Останати вести од Радио Милева