Радио Милева

На среќата и нема крај: Познатите упатија честитки на адреса кај Елена Ристеска – еве зошто

На среќата и нема крај: Познатите упатија честитки на адреса кај Елена Ристеска – еве зошто
фото: Инстаграм/еленаристеска_ера

Македонската пејачка Елена Ристеска музиката ја стави во втор план, па започна нов сопствен бизнис.

Имено, како што е познато, Ристеска неодама лансираше машки и женски парфем од својата „ERA“ колекција.

По лансирањето на парфемот, Ристека започна и онлајн продажба на истиот.

Пејачката беше дарежлива кон своите колеги од јавната сцена, па на повеќето им испрати подарок од нејзиниот парфем, а тие јавно и се заблагодарија.

Меѓутоа, деновиве Елена има посебна причина да биде и горда и среќна.

Имено, таа ја објави првата реклама за својот парфем, а која е снимена во Мајами и во Македонија. Во позадина на рекламата, пак, оди музика од новата песна на Елена, „The Reason“ која таа ја посвети на нејзиниот починат татко.

Ристеска на својот „Инстаграм“ ја објави рекламата, а нејзините колеги ја шеруваа во кусите приказни на „Инстаграм“ честитајќи и за убавото видео и успех.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ELENA RISTESKA ERA (@elenaristeska_era) on


Каролина Гочева во описот на „сторито“ напиша:

„Браво другарке, светски“.

фото: Принтскрин/инстаграм

Тамара Тодевска напиша дека е горда.

фото: Принтскрин/инстаграм

Панчо од ДНК се приклучи кон пофалбите и напиша: Светско, а наше.

фото: Принтскрин/инстаграм

И Антониа Гиговка истакна дека е воодушевена од промоцијата.

фото: Принтскрин/инстаграм

Инаку, во позадина на рекламата оди музика од новата песна на Елена, „The Reason“ која таа ја посвети на нејзиниот починат татко.

Останати вести од Радио Милева