Радио Милева

На роденденот на Јелена Карлеуша дојде и нејзиниот татко, скромен и ненаметлив позираше до ќерка си (фото)

На роденденот на Јелена Карлеуша дојде и нејзиниот татко, скромен и ненаметлив позираше до ќерка си (фото)
фото:инстаграм/јелена карлеуша

Јелена Карлеуша изминатиот викенд го славеше својот 41-ви роденден, а на забавата која се одржа во еден белградски ресторан се појавија членовите на нејзиното секмејство, пријателите, колегите…

Карлеуша се фотографираше со сите присутни, а меѓу нив беше и нејзиниот татко кој таа речиси никогаш не го експонира во јавност.

фото:инстаграм/јелена карлеуша

Но, овој пат направи исклучок и заедничката фотографија ја објави на Инстаграм.

Драган денес има 72 година и е пензиониран полицаец, кој во медиумите се појави во 2000 година, но подоцна се повлече од јавноста.

фото:инстаграм/јелена карлеуша

Во една прилика Карлеуша за српските медиуми изјави дека тој бил многу строг татко кој не и дозволувал да биде пејачка.