Радио Милева
Полно срце

На прошетка во природа: Пејачката и ТВ водителка Јана Бурче за првпат се реши да го покаже синчето (фото)

На прошетка во природа: Пејачката и ТВ водителка Јана Бурче за првпат се реши да го покаже синчето (фото)
фото:јана бурческа/инстаграм принтскрин

Времето почна да се разубавува, а со тоа и идеалниот период за прошетки. На пејачката и ТВ водителка Јана Бурческа и веќе подолг период и цвета во срцето и душата заедно со нејзините наследници Дона и Дарин.

Во време на пандемија за родителите е потешко да ги задржат децата дома, а мама Бурче секоја можност ја користи да ги анимира и прошета во природа синот и ќеричката.

фото:јана бурческа/инстаграм принтскрин

Јана кон крајот на месец јули минатата година во време на пандемијата стана мајка по вторпат и на свет го донесе синот Дарин, а можевме да посведочиме на на нејзините снимања пред камера во последните месеци од бременоста.

Јана не е од оние премногу активните корисници на социјалните мрежи, па ретко знае да се сподели приватни моменти. Меѓутоа, одвреме – навреме се случува да направи исклучок и пред своите следбеници да објави некоја фотографија од нејзините наследници.

фото:јана бурческа/инстаграм принтскрин

Така беше и овој пат кога Бурче во кусите приказни на Инстаграм, сподели момент со потпораснатиот Дарин додека го вози во бебешката количка.

фото:јана бурческа/инстаграм принтскрин

Инаку, Јана и нејзиниот сопруг Александар ја имаат ќерката Дона која наскоро ќе наполни 4 години.

Останати вести од Радио Милева