Радио Милева

На поранешната мисица мораше да и биде ампутирана ногата: „Не ми треба нога, имам крилја!“ (видео)

На поранешната мисица мораше да и биде ампутирана ногата: „Не ми треба нога, имам крилја!“ (видео)
фото:даниела алварезтв/принтскрин/инстаграм

Поранешната Мис Колумбија и Универзум, Даниела Алварез се соочува со ново поглавје во нејзиниот живот.

Имено, откако ја заврши успешната кариера на крајот на мај, таа беше подложена на операција за израстоци на стомакот, а поради компликациите лекарите мораа да ја ампутираат ногата.

Храбрата Даниела не очајуваше, собра сила, а она што ги воодушевува нејзините обожаватели е колку е позитивна на крајот на краиштата.

Алварез на објавите на Инстаграм се смее и зрачи со оптимизам на секој пост на Инстаграм. Се разбира, таа има голема поддршка од своите најблиски.

– Не ми треба нога кога имам крилја – пишува Даниела.

Таа има четири комплицирани операции зад себе, и продолжи оптимистички потатаму со предизвиците кои и ги донесе судбината.

Останати вести од Радио Милева