Радио Милева
наместо „Нappy birthday“...

Оливера Ѓорговска пријателите „ја извадија од гаќички“ приредувајќи и шокантно роденденско изнендаување: „Згазнаа човек“ пред нејзини очи, па се „згазија од смеење“! (ВИДЕО)

Оливера Ѓорговска пријателите „ја извадија од гаќички“ приредувајќи и шокантно роденденско изнендаување: „Згазнаа човек“ пред нејзини очи, па се „згазија од смеење“! (ВИДЕО)

Македонската пејачка Оливера Ѓорговска пред неколку години замина во САД на усовршување на своите гласовнии можности.Постдипломските студии ги заврши, но Оли се’ уште не реши да се врати дома.

Згодната и шармантна прилепчанка сега го живее животот од соништата, зашто покрај школувањето и усовршувањето во ветената земја сите одат и во потрага по забава и животна среќа.

За она второто се’ уште не нашла финална солуција или конечно решение, ама затоа забавата не и недостасува, па пејачката ја практикува на претек. Од луди журки, до илјада и една будалаштина со пријателите, која овде сигурно не би и паднала на ум, а камо ли да ја спроведе во пракса.

Во последно време таа и нејзината „весела дружина“ имаат навика да се надмудруваат едни со други, па шеговитите будалаштини да ги објавуваат, споделувајќи ги со јавноста преку социјалните мрежи, најчесто на Инстаграм.

Така, во нивниот репертоар се најдоа од  магионичарски трикови, до „несолени шеги“ и „неотесани будалаштини“ кои можат да те распаметат.

На Оливера денес, 28 септември  и е роденден… Нека и е среќен! Да е жива и здрава, среќна и успешна, довека! На дамите не им се бројат годините, ама затоа им се „кројат“ шегите… Оваа, што и ја „скроија“ нејзините американски другари беше предроденденска, ама затоа успешна.

Имено, ден пред роденденот, друштвото тргна да оди во град. Дојдоа пред врата да ја земат, но „наводно“ автомобилот не сакаше да запали, па едно од момчињата божем легна под колата да ја поправа, а Оливера ја пратија по алат.

Откако се врати со кутијата клучеви, клешти, штрафцигери… нашата убавица клекна покрај автомобилот под кој „лежеше“  момчето за да го „порава“, па ја замоли девојката зад воланот да проба сега да го стави во погон, да видат дали ќе запали.

И тогаш… Трикот  Оливера „да ја извадат од гаќички“ и тоа како им упали!

Погледнете во видеото што всушност се случи… Или поточно, какво (пред)роденденско изненадување и приредија другарите на Оливера.

 

View this post on Instagram

 

@itsmichaelheid @jibrizy @itsmy.kay.uh

A post shared by Oly Vera (@olyveramusic) on

Останати вести од Радио Милева