Радио Милева

„На нероден Жељко, капа му скроија“: Родителите на бремената Богдана имаат подарок за внучето ама за полнолетност

„На нероден Жељко, капа му скроија“: Родителите на бремената Богдана имаат подарок за внучето ама за полнолетност
фото:соња спасиќ/курир.рс

Родителите на снаата на Цецa Ражнатовиќ, Даниела и Богдан, решија да му подарат 10.000 евра на своето прво внуче, што треба да се роди во мај, дознава српски Курир.

Дедото и бабата на Вељко Ражнатовиќ, ќе му отворат сметка на внучето, а тој ќе може да располага со сумата, која ќе порасне заради каматата, кога ќе стане полнолетен.

– Родиќ се познати по тоа што се многу вредни и чесни, а соседите на Титл имаат само пофалби за нив. Од утро до мрак, тие се посветени на бизнисот, секојдневно раководење со фармата за пилиња и продажба на пазарот. Нивната напорна работа се исплати со текот на годините, па затоа успеаја мудро да ги направат парите што ги вложуваат. Кога Богдана остана во блажена состојба, тие долго размислуваа што да му дадат на бебето, бидејќи наследникот на Жељко Ражнатовиќ –Аркан ќе има сè. Родиќ дојдоа до идеја дека парите се најдобро решение. Тие се пресреќни што е прво, па машко – открива добро информиран извор.

фото:вељко ражнатовиќ/инстаграм

Во врска со ова мајката и таткото на Богдана за споменатиот медиум велат:

– Нека оди како што треба, така што сè друго ќе биде лесно “, рече мајката на Богдана, а потоа се надоврза и нејзиниот татко.

– Кога ќе се роди внучето, тоа ќе биде лом! Ние нема да отрезнеме (се смее). Не можеме да дочекаме да го видиме тоа. Само да бидеме живи и здрави, и може нашата ќерка и зет да бидат добри. Кога им е убаво, сите сме добри “, рече Богдан.

Инаку, неродениот син на Вељко го носи името на неговиот дедо, Жељко ражнатовиќ- Аркан.