Радио Милева

На музичката сцена е 24 години, а еве со што се занимавала Карлеуша пред да стане пејачка

На музичката сцена е 24 години, а еве со што се занимавала Карлеуша пред да стане пејачка
фото: Принтксрин/инстаграм/керлеушастар

Јелена Карлеуша важи за една од најпопуларните пејачки, а малкумина знаат со што се занимавала пред да стане популарна.

Јелена првпат настапила на 16 години со својата прва песна „Огледалце“.

Пред да стане позната, Јелена била придружен вокал и снимала реклами имитирајќи го гласот на познати личности.

фото: принтскрин

Така Јелена го заработила својот прв хонорар.

Денес, Карлеуша е една од најпознатите пејачки во регионот која прави спектакл каде и се појави.

фото: Зоран Јевтиќ

Исто така е дел од жирито на „Ѕвездите на Гранд“ каде е ментор на неколку кандидати, меѓу кои и Македонци.

Останати вести од Радио Милева