Радио Милева
му влезе во филмот

На МС Стојан му се обрати познатата светска дива од филмовите за возрасни (ФОТО)

На МС Стојан му се обрати познатата светска дива од филмовите за возрасни (ФОТО)

Неговите песни од ден на ден имаат милионскии прегледи на Јутјуб, а фановите на социјалните мрежи не престануваат да го опсипуваат со комплименти.

Можете да го сакате или не, но успехот на МС Стојан е неоспорен, како во Србија, регионот, така и во целиот свет.

Неговите песни и видеа ги посетуваат фанови од речиси целата планета, но она што е најизненадувачки е реакцијата на светската актерска ѕвезда Стоја, која позната по своите „акциони улоги“ во филмовите за возрасни. Порно дивата на својата официјална Твитер страница остави коментар спомеувајќи го МЦ Стојан.

„Немам што да додадам на дебатата за политичките ужаси на оваа недела, затоа само ќе бидам тука и ќе уживам во плејлистата на М.С. Стојан“ – напишала.

Очигледно е дека Стоја, која е Американка со српско потекло ( по мајка)  е голем фан на МС Стојан штом слободното време го користи за да ги слуша неговите хитови.

Стојан, секако, ја забележа ваквата реакција, па затоа ја пофали на Инстаграм, возвраќајќи и со  поздрави на  светската филмска дива, како што тој ја нарекува.

Сега за сега, Стоја на МС Стојан му „влезе во филмот“… Стана фан на неговата „фолк-рап уметност“.

Останува да видиме дали ќе се случи обратното… Тој да стане обожавател на нејзината „актерска умешност“!