Радио Милева

На Македонците им испаднаа очите: Карлеуша во секси костим го запали Скопје! (фото)

На Македонците им испаднаа очите: Карлеуша во секси костим го запали Скопје! (фото)

Најпознатата српска ѕвезда Јелена Карлеуша, по краткиот одмор во Турција, продолжува со своите активности.

Овој пат на нејзината агенда се најде и Скопје, каде што Јеца ќе настапува во една дисоктека. По тој повод, пејачката вчера пристигна во нашата метропола, а пред самиот спекаткл кој го подготвува таа се прошета низ центарот.

На „Инста стори“, Јелена сподели видео од центарот на Скопје, а во позадина коментираше – „Преубаво“.

Јелена Карлеуша посети и една македонска телевизија каде што се сретна со својата драга колешка Тијана Дапчевиќ.

Пред самиот настап Јеца објави неколку фотографии, па во овој секси костим сигурно направила атмосфера за паметње. Како и да е, Јеца уште еднаш покажа зошто е кралица на модата.

Веруваме дека Македонците уживале со гласот и стасот на оваа пејачка, а и дека Јеца си заминала задоволна од нејзиниот настап и фидбекот од македонската публика.

фото:принсткрин/инстаграм