Радио Милева

На ќерката на Џони Деп за малку да и испаднат градите на премиера во Лондон (фото)

На ќерката на Џони Деп за малку да и испаднат градите на премиера во Лондон (фото)
фото: тајуг ап

Како дел од Филмскиот фестивал во Лондон, синоќа беше одржена премиера на филмот „The king“.

На црвениот килим се прошета екипата на ова остварување, меѓу нив и младата актерката Лили Роуз Деп, ќерката на актерот на Џони Деп.

Лили позираше во елегантен црно – бела комбинација со која ги собра сите погледи, како на фоторепортерите така и на присутните фанови.

фото: тајуг ап

Меѓутоа, Деп имаше проблем со својата креација. Имено, неколку пати ќе и испаднаа градите од креацијата, но таа мораше да реагира на време за да не се случи тоа.

фото: тајуг ап

Лили има 20 години, а нејзината мајка е француската пејачка Ванеса Паради која беше 14 години во врска со Џони Деп, од 1998 до 2012 година.

Лили започна актерска кариера кога имаше 15 години.

Останати вести од Радио Милева