Радио Милева

На големиот семеен празник Опра Винфри изгуби драга личност

На големиот семеен празник Опра Винфри изгуби драга личност

Медијската ѕвезда Опра Винфри на големиот семеен празник „Денот на благодарност“ наместо да ужива во веселба се соочи со загуба на драга личност.

Имено, почина мајката на Опра. Вернита Ли е родена во мај 1935 година. Покрај Опра имала уште три деца од кои две починаа пред неколку години.

Опра на својот „Инстаграм“ објави семејна фотографија и им се заблагодари на своите следебеници за искажаното сочуство.

„На нашето семејство голема утеха е што знаеме дека имаше убав живот и дека сега е во мир“ напиша Винфри.

Останати вести од Радио Милева