Радио Милева

На Елена Ристеска и е доста од молчење: Солзите и течеа како река, а кажа сè за непријателите, разводот и сите животни удари (видео)

На Елена Ристеска и е доста од молчење: Солзите и течеа како река, а кажа сè за непријателите, разводот и сите животни удари (видео)
фото:принтскринјутјуб

Чувствата и емоциите кои секогаш ги пишуваше низ стихови, Елена Ристеска најпосле реши да ги каже отворено, пред камера и целата македонска јавнот.

Медиумите многупати пишуваа разни приказни поврзани за сите неубави нешта со кои животот не ја галеше, а таа ја чуваше тагата и болката во себе, изненсувајќи ја само пред најблиските и преку песна.

Но, деновиве очигледно и беше доста од сите приказни, напади, шпекулации и негативни луѓе околу себе, па без заддршка се излесни и извади се од себе.

фото:принтскринјутјуб

На оние што не ја сакаат и порача дека не може да и ја земат душата, на поранешниот сопруг дека му посакува се најдобро, ја откри и причината за разводот, семејните проблеми и сл.

Целото ова го изјави во интервјуто пред камерите на естрадниот ТВ магазин „Бекстејџ“.

Погледнете: