Радио Милева
По своја терапија

На Елена Петреска и стана удобно да позира без градник: Пејачката во топ форма по прележаната корона (фото)

На Елена Петреска и стана удобно да позира без градник: Пејачката во топ форма по прележаната корона (фото)
фото:елена петреска/инстаграм принтскрин

Кон почетокот на годината пејачката Елена Петреска беше хоспитализирана на Инфективната клиника во Скопје поради влошена состојба од инфекцијата со Ковид-19.

Но, борбата на Елена помина со извојувана победа над злото на денешницата, а таа му се врати на животот со полни гради. Оние што ја искусиле короната на своја кожа, знаат дека пост-симптомите не поминуваат со месеци, а како што откри Петресна на својот Инстаграм, нејзе ја мачи анксиозноста.

Но, лек за тоа си најде самата.

-Кога си анксиозен треба да најдеш начин да го смениш фокусот од себе. Мене ова ми е лекот моментално – пишува Елена која преку музика и играње се бори со сите негативни мисли и енергија.

А дека е жена полна со самодоверба, тоа се гледа во секоја приложена фотографија, па дури и кога треба да открие повеќе гола кожа на себе.

Во една од поновите фотографии таа позира во бебешко розов костум, а под сакото не носи градик и ја нагласува женственоста и сензуалноста.


Ова не е првпат да ја видиме во провокативно издание, па може да се заклучи дека на Елена и стана комотно и кога сексапилот е нагласен, но сепак во граници на вкус и префинетост.

Останати вести од Радио Милева