Радио Милева
Гревче... просто да го жалиш

Муртинска бомба на Заев кај Жаре во “1 на 1“: „Живеам како cтудент, јадам паштета и салама, не знам ни лепче да испржам“…

Муртинска бомба на Заев кај Жаре во “1 на 1“: „Живеам како cтудент, јадам паштета и салама, не знам ни лепче да испржам“…

Во шоуто „Еден на Еден“, кое ќе се емитува во недела, на Канал 5, Заев на Жаре раскажал многу приказни, велат од продукцијата.

„Живеам како студент од Струмица во Скопје. Моето семејство е во Струмица и секој викенд одам кај нив. Имам две жени што ми помагаат дома, но тие се на работа до 16 часот, потоа сум сам. Не знам да зготвам ништо. Не знам ни лепчиња да спржам – се жалел Заев.

На прашањето на Жаре, тогаш како се храни, тој рекол: „Јадам што ќе најдам во фрижидерот, паштета, салама, виршли“! Гревче… Вака слушајќи го, ти иде просто да го жалиш!

Заев зборувал и за семејството, за детството во Муртино и за својата прва работа од која ги заработил и првите пари… За последните, на сите им е јасно!

 

Всушност, за „кутриот муртинец“ се’ ни е јасно уште откако стана градоначалник на Струмица, па наваму, се’ до денес… Само за саламите, виршлите и паштетите, не знаевме! Нив ги немаше ни во бомбите, а ни кај Боки у телефон!

Останати вести од Радио Милева