Радио Милева

Мурат од „Истанбулската невеста“ се ожени во приватноста и тоа со колешка (фото+видео)

Мурат од „Истанбулската невеста“ се ожени во приватноста и тоа со колешка (фото+видео)
фото:принтскрин/јутјуб

Беркај Хардал, или попознат како Мурат, најмладиот син на Есма од турската серија „Истанбулската невеста“, во приватноста реши да заплови во брачните води.

Тој претходно беше во врска со колешката Хиро Којунчуоглу, која ја има улогата на слугинката Баде која е заљубена во него, но во реалноста нивната љубов не успеа иако си дадоа шанса двапати.

Потоа, турските медиуми го поврзуваа со многу девојки, но сега тој изненади што ја побара раката на актерката Дилан Телкок.

 

View this post on Instagram

 

Adınla uyanır kulaklarım, yüzünle açar göz kapaklarım. @dugunumuzvar 🙏🏼💐💓

A post shared by Dilan Hardal (@dilantelkok) on

Фановите на актерот и тогаш мислеа дека тој не е сериозен, но кога неговата сакана објави фотографии од венчавката, стана јасно дека тие навистина решиле да ја официјалнизираат врската.

фото:инстаграм/дилан хардал

Убавата невеста ги објави фотографиите на својот Инстаграм, а можете да ги погледнете во продолжение:

фото:инстаграм/дилан хардал

 

фото:инстаграм/дилан хардал

фото:инстаграм/дилан хардал

фото:инстаграм/дилан хардал

Останати вести од Радио Милева