Радио Милева

Мотивациона порака за „хејтери“: Карлеуша сакаше да им ја затвори устата на сите – имаше да порача само едно (фото)

Мотивациона порака за „хејтери“: Карлеуша сакаше да им ја затвори устата на сите – имаше да порача само едно (фото)
фото:јелена карлеуша/инстграм

Пејачката Јелена Карлеуша е позната по својот остар јазик и брутални изјави, кои честопати се на мета во јавноста и предмет на разни коментари, покрај нејзиното однесување и приватниот живот.

Овој пат, таа им се обрати на сите кои честопати коментираат за неа во негативна конотација, па сподели „стори“ на Инстаграм во кое порача:

– Мотивациона порака за хејтери: Јас изгледам 100 пати подобро во реалниот живот и сум преубава без шминка. На сите им посакувам убав ден – сподели Карлеуша сакајќи да даде до знаење некои работи за кои очигледно имала потреба да се произнаесе.

Останати вести од Радио Милева