Радио Милева

„Мостот пукна и сплавот почна да тоне, па настана стампедо“: Српската пејачка раскажа за стресот кој го доживеала на белградски сплав

„Мостот пукна и сплавот почна да тоне, па настана стампедо“: Српската пејачка раскажа за стресот кој го доживеала на белградски сплав
фото:фејсбук/Стојанка Митровиќ

Пејачката Станојка Митровиќ- Чана се присети на едно непријатно искуство што го доживеала за време на настап.

Имено, таа раскажа како паднала во водата од сплавот на кој пеела и истакна дека тогаш завршила со настапите во локалите на вода.

“Беше навистина морничаво. Сликите ми се враќаат кога ќе се вратам на тоа место. Чекав да заврши песната на мојот колега и да започнам да пеам. Одеднаш настана хаос и помислив дека некој се степал. Сепак, обезбедувањето запре сфатив дека станува збор за нешто друго. Дечкото ме турна во стампедо и викаше дека тонеме. Бев извезумена. Тргнавме по малиот мост, мостот се скрши, сите паднавме во вода и настана хаос. Тогаш завршив со сплавови и не пеам на нив “, рече фолкерката во шоуто„ Гранд магазин “.

Останати вести од Радио Милева