Радио Милева

Моника Белучи го промени изгледот, вака изгледа со новата фризура (фото)

Моника Белучи го промени изгледот, вака изгледа со новата фризура (фото)
фото: тањуг/ап

Во Париз се одржува „Неделата на модата“  каде се собраа многу познати личности.

Една од главните ѕвезди на овој настан беше актерката Моника Белучи. Италијанската актерка на ревијата на модниот бренд „Диор“ се фотографираше пред самото пано.

Она што сите го забележаа е дека актерката има нова фризура односно кратка коса.

фото: тањуг/ап

Актерката позираше во црн фустан, а на себе носеше црни очила.

фото: тањуг/ап

Инаку, ова  не е првпат како Моника го покажува својот нов имиџ. Имено, својата нова фризура ја претстави и на модната ревија во Милано каде беше во друштво на актерката на Софија Вергаре.

Останати вести од Радио Милева