Радио Милева

Моника Белучи без својот заштитен знак- актерката ја исече косата (фото)

Моника Белучи без својот заштитен знак- актерката ја исече косата (фото)
фото:инстаграм

Моника Белучи е една од најубавите жени на светот и иако е длабоко во шестата деценија, сепак изгледа совршено.

Неодамна ја исече косата, што беше нејзин заштитен знак, а многумина се согласија дека по оваа промена е уште поубава.

Актерката синоќа присуствуваше на церемонијата на доделувањето на наградите на Филмскиот фестивал Лумиер во францускиот град Лион, а за црвениот тепих избра елегантна тоалета во винска нијанса и дискретно деколте.

фото:инстаграм

Сепак, обожавателите на Моника беа најмногу изненадени од нејзината црвеникава, кратка коса, а повеќето коментираат дека Белучи изгледа 10 години помлада со својата нова фризура.

фото:инстаграм

Како Ви се допаѓа оваа промена?

Останати вести од Радио Милева