Радио Милева

Момчето на Снежана Ѓуришиќ е во роднински врски со оваа водителка на „Гранд“

Момчето на Снежана Ѓуришиќ е во роднински врски со оваа водителка на „Гранд“
фото: A. Налбантајн

Снежана Ѓуришиќ и нејзиното момче, гинекологот Вања Милошевиќ повеќе од три години уживаат во љубовна врска, а ретко кој знае дека Вања е братучед на една позната водителка.

Во последната емисија на „Ѕвездите на Гранд Специјал“, Весна Милановиќ откри еден непознат детал за Милошевиќ.

фото: принтскрин/инстаграм/снежанаѓурушиќ

Имено, Весна откри дека Вања е нејзин братучед, а Снежана е нејзина снаа.

„По долго време, мене љубовта ме пронајде на 8 јуни 2017 година. Мене тоа ми беше како лек, како мелем и сум благодарна на Господ“, изјави Снежана во една прилика.

фото: принтскрин/инстаграм/веснамилановиќ

Весна со години работи на Гранд телевизија, а нејзините емисии „Хало хало“ и „Из профила“ имаат голема гледаност.

Останати вести од Радио Милева