Радио Милева

Молел пред судот за разбирање: Дарко Лазиќ и должи на екс-сопругата Ана Севиќ околу десет илјади евра?!

Молел пред судот за разбирање: Дарко Лазиќ и должи на екс-сопругата Ана Севиќ околу десет илјади евра?!
ФОТО: ПРИНТСКРИН/ПИНК/РС

Пејачот Дарко Лазиќ (28) наводно и должи 20 алиментации на неговата поранешна сопруга Ана Севиќ (34), што тој не ги исплатил за нивната ќерка Лорена.

Иако и вети дека ќе ги подмири долговите, тој не го сторил тоа, а Севиќ реши да ја покрене тужбата во најстрога тајност и побара дискреција од адвокатите, пишува Блиц.рс.

– Ана го тужеше Дарко минатата година, но тие дури неодамна се сретнаа на суд поради пандемијата. Одржано е првото рочиште, а сумата што пејачот ја должи до денес порасна на неверојатни 1.100.000 динари, што е околу 10.000 евра – изјави извор близок до поранешната брачна двојка.

Лазиќ наводно се правдал пред судијата дека во моментот нема толку многу пари, бидејќи поради несреќата што ја претрпе во 2018 година, тој не можеше да работи и да заработува пари, а последните месеци беше спречуван во тоа поради пандемијата на коронавирусот.

 

View this post on Instagram

 

🎤🎼👌🏻😈

A post shared by DARKO LAZIĆ (@darkolazicofficial) on

– Тој му рече на судијата дека не се појави скоро една година поради сообраќајна несреќа во која избегна смрт, и дека сè уште ги враќа направените долгови во тој период, како за лекување, така и за цел живот. Тој се пожали и на моменталната финансиска состојба и на фактот дека сите негови настапи се откажани, и како неговата свршеница не работи, како ги поддржува своите родители – открил извор за Ало.рс!

Судијата внесе во записник сè што рече, но адвокатите на Ана Севиќ инсистираа на тоа дека Лазиќ не плаќал алиментација дури и пред сообраќајната несреќа. По ова главно судење на кое беа сослушани, закажано е ново рочиште и судењето продолжува.

Останати вести од Радио Милева