Радио Милева

„Моето ново бебе“: Ќе ве освои на прв поглед- Аделина Тахири има нов член во домот (фото)

„Моето ново бебе“: Ќе ве освои на прв поглед- Аделина Тахири има нов член во домот (фото)
фото:аделина тахири марков/инсатграм

Албанската пејачка со македонска адреса, Аделина Тахири Марков, деновиве во домот има дополнителна причина за радост, смеа и забава, најмногу за нејзиното синче, но и за неа и сопругот.

Имено, Аделина на својот Инстаграм профил објави неколку фотографии преку кои покажа дека сега имаат уште еден член, а тоа е преслаткото кученце Симба.

 

View this post on Instagram

 

My new Baby (fluffy boy) Simba 🦁

A post shared by Adelina TahiriMarkov (@adelina_tahiri1) on

„Моето ново бебе, Симба, напиша Аделина во описот на фотографијата.

Инаку, оваа раса на кучиња, померанец, е доста популарна периодов и нивната цена на пазарот за миленици се движи околу илјада евра.

фото:аделина тахири марков/инсатграм

Од неодамна ист ваков примерок, но женка, има и пејачката Викторија Лоба.

Останати вести од Радио Милева