Радио Милева

Модните критичари со потсмев го коментираат изгледот на Анџелина Џоли од премиерата на нејзиниот нов филм (фото)

Модните критичари со потсмев го коментираат изгледот на Анџелина Џоли од премиерата на нејзиниот нов филм (фото)
фото:принтскрин/инстаграм

Вчеравечер во Лондон се случи премиерата на филмот „Maleficent: Mistress of Evil“, во кој глуми актерката Анџелина Џоли.

Таа на црвениот килим се појави со своите деца, облечена во бела тоалета со светкави детали од монистра.

фото:принтскрин/инстаграм

Фустанот предизвика исмевање кај модните критичари, што ја натера публиката да каже дека актерката изгледала „како смрт“.

фото:принтскрин/инстаграм

„Анџелина е секогаш слатка и прекрасна, но овој фустан е чиста промашување, како да е завиткана во завеса“, се вели во еден коментар.

фото:принтскрин/инстаграм

Иако нејзината улога има добиено позитивни критики и се предвидува дека самиот филм ќе заработи многу пари, нејзините настапи на гала-настани и црвените килими честопати се карактеризираат како бизарни затоа што нејзината фигура според некои не е повеќе привлечна за око.

фото:принтскрин/инстаграм

Сепак, и покрај невкусните коментари, мора да се признае дека Џоли изгледа магично!

Останати вести од Радио Милева