Радио Милева

Модерно и живописно: Поглед во омилениот простор од домот на Александра од „Брза кујна“ (фото)

Модерно и живописно: Поглед во омилениот простор од домот на Александра од „Брза кујна“ (фото)
фото:инстаграм/александраилиевска

Шармантната и харизматична водителка Александра Илиевска летово одмара од снимањата на најгледаното кулинарско шоу „Брза кујна“.

За разлика од повеќето познати, таа се уште не се пофалила со фотографии од летен одмор, но затоа ужива во својот домашен и приватен рај.

Таа не ретко открива моменти од приватноста, а и овој пат несебично со своите обожаватели и следбеници на социјалните мрежи сподели дел од својот дом односно дневниот простор каде поминува најмногу време.

фото:инстаграм/александраилиевска

Ентериерот е уреден по последните тенденции, а доминираат модерните детали и живописни украси.

-Најди задоволство во се’ што избираш да направиш. Секоја работа, врска, дом… Твоја е одговорноста да сакаш, или да промениш. Доме слатки доме, пишува Александра во описот на фотографијата.

фото:инстаграм/александраилиевска

Домот е онаму каде што ти е срцето, а кога тоа е „удобно сместено“ спокојот и задоволствеото се неизбежни.

Останати вести од Радио Милева