Радио Милева

Модерна дама: Вака изгледа мајката на Мартин и Стефан од „Некст тајм“ која наполни 60 години (фото)

Модерна дама: Вака изгледа мајката на Мартин и Стефан од „Некст тајм“ која наполни 60 години (фото)
фото: фејсбук

Дуото од „Некст тајм“, Мартин и Стефан, како и нивниот постар брат Филип деновиве имаа убав повод за славење.

Имено, причината поради која славеа и се радуваа беше 60-тиот роденден на нивната мајка Сузана.

фото: принтскрин/инстаграм/сузанафилиповска

Но кој би рекол дека оваа модерна дама со младешки изглед е токму мајката на Мартин, Стефан и Филип. Таа  изгледа многу модерно, згодно и дамски за нејзините години. Дефинитивно, за неа важи правилото: годините се само бројка.

фото: принтскрин/инстаграм/сузанафилиповска

Мартин на својот „Инстаграм“ профил со гордост објави фотографија на која позира со нивната мајка Сузана и браќата Стефан и Филип, а во описот на истата напиша:

„Среќен 60-ти роденден мајко  @suzanafilipovska, вистинска инспирација“.

фото: Принтскрин/инстаграм/мартинфилиповски

Под објавата се нижеа честитки и убави желби за роденденот, но и пофалби за изгледот на Сузана.

Останати вести од Радио Милева