Радио Милева

Модерна дама со иста фризура како ќерката: Вака изгледа мајката на Теа Трајковска која наполни 50 години (фото)

Модерна дама со иста фризура како ќерката: Вака изгледа мајката на Теа Трајковска која наполни 50 години (фото)
фото:теа трајковска/инстаграм

Младата пејачка Теа Трајковска заедно со членовите на семејството, вчеравечер имаше убав повод за прослава во еден скопски ресторан.

Причината за која се собраа, беше јубилејниот роденден на нејзината мајка која наполни 50 години.

фото:теа трајковска/инстаграм

Но кој би рекол дека оваа модерна дама со младешки изглед е токму мајката на Теа, повеќето би помислиле дека е нејзина постара сестра.

Теа со гордост како и за претходните родендени на нејзината мама, фотографиите ги објави на својот Инстаграм профил, од здравицата, па се до моментот на дувањето на свеќите од роденденската торта.

Не за џабе рекле дека „крушата под круша паѓа“ , а Теа очигледно е копија на мама.

Останати вести од Радио Милева