Радио Милева

Многу важен датум: Викторија Лоба и Даниел Кајмакоски имаат нешто заедничко

Многу важен датум: Викторија Лоба и Даниел Кајмакоски имаат нешто заедничко

Кога станува збор за важни датуми во нашите животи сите си имаме одредени денови кои ги паметиме и кои ни се важни.

Сигурно никој од нас не го забора денот кога е роден, односно роденденскиот датум.

Кога роденденот е во прашање сите го одбележуваме на различен начин.

Некои сакаат роденденот да го прослават во семејна интимна атмосфера, некои со блиски пријатели, некои да направат вистинска забава.

Кога станува збор за родендените на јавните личности најчесто преку социјалните мрежи може да видиме како ги прославуваат.

Македонската пејачка со руско потекло Викторија Лоба вчера славеше роденден. Таа е родена на 17 октомври во  Таганрог, Ростовска област во Русија, а вчера наполни 30 години.

Пејачката се пофали со неколку роденденски честитки на социјалните мрежи, но и со роденденска фотографија.

Меѓутоа, освен Лоба роденден вчера славеше и победникот на „Х фактор“, Даниел Кајмакоски.

Даниел е роден исто така на 17 октомври во Струга, а вчера наполни 35 години. Пејачот на социјалните мрежи не сподели фотографија од роденденска атмосфера.

Викторија и Даниел имаат нешто заедничко, а тоа е датумот на нивното раѓање односно нивните родендени.

фото: инстаграм

Останати вести од Радио Милева