Радио Милева

„Многу плачев“: Емина Јаховиќ откри детали за разводот со Мустафа Сандал

„Многу плачев“: Емина Јаховиќ откри детали за разводот со Мустафа Сандал

Емина Јаховиќ во емисијата „Амиџи шоу“ искрено прозбори за разводот со Мустафа Сандал.

Таа откри колку и било тешко и дека лошо го поднела разводот.

 

View this post on Instagram

 

Spend your time laughing a bit 😁 @amigshow @ognjenamidzic ⭐️ #joy #fun #music

A post shared by Emina Jahovic (@yaemina) on


„Се разведовме на 6 јуни и многу ми беше тешко. Таа криза траеше долго време. Се чувавме највеќе поради децата. Љубовта траеше долго време, се знаеме 14 години. Останавме во добри односи и сме многу добри пријатели. Денот кога се разведовме беше катастрофален за мене, иако се подготвував 2 години. Многу плачев пред да влезам на судење, а и на на него му беше тешко. Сега сме како  брат и сестра, немаше да бидеме во толку добри односи ако нема емоции. Многу е полесно да ставите крај кога не постои можност да оди на подобро“, вели Емина.

Емина сега ужива во љубовна врска со Садетин Саран.

„Кога ќе ми кажеш ново момче, тоа ми звучи чудно. Точно е дека го запознав тој господин и сега сме во процес на запознавање,  се запознавме спонтано, пред еден месец, судбински“,вели Јаховиќ.

Останати вести од Радио Милева