Радио Милева

Многу колешки може да и позавидат: Лепа Брена изгледа секси во петата деценија од живтотот! (фото)

Многу колешки може да и позавидат: Лепа Брена изгледа секси во петата деценија од живтотот! (фото)

Познатата пејчка Лепа Брена денес важи за една од најуспешните пејачки во регионот, а и во петата деценија од животот изгледа совршено.

И по триесет и пет годишна успешна кариера, Лепа Брена има енергија да снима нови песни и да ги полни сите сали и стадиони.

Брена неодамна го издаде албумот „Зар је важно дал се пјева или пева“, а сега наскоро ќе го објави спотот за песната „А како чу ја“. Еве како ќе изгледа пејачката во новиот спот.

Овој спот пејачката го снимаше на Тајланд и Мајами, а некои кадрови се снимени во Европа.

Погледнете ја најавата за новиот спот на газдарицата на Гранд.

фото: принтскрин