Радио Милева

„Многу е лошо и зборува неповрзано“: Саша Поповиќ проговори за состојбата на Јелена Карлеуша

„Многу е лошо и зборува неповрзано“: Саша Поповиќ проговори за состојбата на Јелена Карлеуша
фото:Принтскрин/драгана удовичиќ

Директорот на „Гранд“ продукција, Саша Поповиќ е голем пријател со Јелена Карлеуша. Со оглед на тоа дека почина мајката на јелена, тој открива дека пејачката е во лоша состојба откако ја добила тажната вест за смртта на мајка си.

-Дури кога дојдов кај Јелена дома и видов како изгледа, сфатив колку била поврзана со Дивна. Ова е голема трагедија, секако, најголема за нејзиното семејство, но и за целата естрада. Многу ми е жал за јелена, бидејќи постојано говореше:Саша, јас ќе се убијам ако умре мајка ми!“, а ете тоа сега и се случи. Кога со Сузана дојдовме кај неа, првиот половина час само молчеше, а потоа зборуваше неповрзано, беше многу лошо, вели Саша Поповиќ во српската емисија „Ексклузив“.

фото:E stock/ало.рс

Инаку, Дивна Карлеуша беше погредбана вчера, а Јелена се појави до дтастично кратка коса, која очигледно ја пострижала во моментите на шок и неверување дека нејзината мајка повеќе не е жива.