Радио Милева

Младешки изглед и нова фризура – ова е новата Вики Миљковиќ (фото)

Младешки изглед и нова фризура – ова е новата Вики Миљковиќ (фото)
фото:инстаграм/вики миљковиќ

Како што веќе можевте да прочитате, вчера стартуваше новата сезона на „Ѕвездите на Гранд“ каде се појави истиот состав на жирито, само некои од нив се со изменет имиџ.

Најдрастична е промената кај пејачката Вики Миљковиќ која се решила да ја скрати косата, да ја обои во руса нијанса,а згора на тоа и изборот на гардероба е младешки.

фото:инстаграм

Вики сега има „боб“ фризура, а кусиот тексас шорц го комбинираше со спортска маичка и класично макси сако.

фото:инсатграм

Дали ќе го негува овој изглед и за наредните снимања, останува да видиме дали ќе остане доследна на овие модни новитети.

Останати вести од Радио Милева