Радио Милева
благодарна...

Младата музичка ѕвезда Милица Павловиќ им приреди големо изненадување на своите најмили (ФОТО)

Младата музичка ѕвезда Милица Павловиќ им приреди големо изненадување на своите најмили (ФОТО)

Младата музичка ѕвезда Милица Павловиќ никогаш не криеше од јавноста дека е многу горда што пораснала во мал град и дека таа била одгледана од баба и  и дедо и.

Пејачката често нагласува дека  нив  ги сака најмногу на светот, па така таа деновиве организирала голема прослава по повод 62-годишнината од нивниот брак.

По повод овој јубилеј, Павловиќ на своите баба и дедо им приреди големо и многу пријатно изненадување во вид на платена прослава во еден ресторан во Лесковац.

„Моето богатство!  Јас би сакал да доживеам љубов, брак, заедница во мојот живот и да поминувам низ животот како моите сакани! Бабо, дедо, нека Ви е среќна  62-годишнината од бракот и ви благодарам што бевте најдобар пример што можев да го имам“ – напишала Милица покрај фотографијата.

Останати вести од Радио Милева