Радио Милева
Како кралица

Младата битолчанка Марија Груевска повторно шокира во „Ѕвездите на Гранд“ – овој пат со стајлингот нема конкуренција (фото)

Младата битолчанка Марија Груевска повторно шокира во „Ѕвездите на Гранд“ – овој пат со стајлингот нема конкуренција (фото)
фото:марија груевска/инстаграм принтскрин

Младата пејачка од Битола, Марија Груевска, неодамна ја гледавме за првпат на сцената на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“.

Иако се изгуби во матрицата на втората песна, Марија успеа да ги освои симпатиите на членовите на жирито и да освои четири гласови со кои доби можност да пее повторно.

Познато е дека емисиите на „Ѕвездите на Гренд“ се снимаат доста порано пред емитувањето на телевизија, а нашата битолчанка на социјалните мрежи дека му приредила ново сценско изненадување на жирито.

Посебно предизвикана за коментар веројатно ќе биде Јелена Карлеуша која најмногу има што да каже за сценскиот изглед на натпреварувачите.

Овој пат Марија се одлучила за бајковит фустан од дизајнерот Златко Јовановски со кого соработува. На главата има круна, а особено впечатлив е богатиот корсет.

Колку ова ќе одговара на избраната музика и дали ќе им се допадне на жирито, осонанува да видиме. Едно е јасно, Марија Груевска нема да има конкренција кога е изгледот на сцена во прашање.

Останати вести од Радио Милева