Радио Милева

„Млада и полна со живот“: Вака изгледаше Теа Трајковска како девојче (фото)

„Млада и полна со живот“: Вака изгледаше Теа Трајковска како девојче (фото)
фото: Принтскрин/инстаграм/театрајковска

Младата и талентирана пејачка Теа Трајковска која неколку години е новата надеж на македонската забавна музичка сцена, деновиве е актуелна на социјалните мрежи објавувајќи фотографи од архива.

Така деновиве таа се потсети на својата матура пред седум години, па од албумот со фотографии извади една на која покажа како изгледала како матурантка.

Меѓутоа, Теа одлучи да побара по своите архиви и да се врати на убавиот период и можеби во најубавите години – детството.

фото: Принтскрин/инстаграм/театрајковска

Имено, на „Инса стори“; Теа сподели фотографија од своето детство и покажа како изгледала како девојче.

На неа се гледа дека има долга коса, а во описот напиша:

„Млада и полна со живот“.

фото: Принтскрин/инстаграм/театрајовска

Mладото девојче денес порасна во прекрасна русокоса убавица која и пркоси на годините, а и полека, но сигурно гази на музичката сцена.

Еве како изгледала некогаш, а како изгледа сега Теа.

фото: Принтскрин/инстаграм/театрајковска