Радио Милева

„Мистер Бин“ ги остави сопругата и децата поради 29 години помладата колешка – еве ги заедно (фото)

„Мистер Бин“ ги остави сопругата и децата поради 29 години помладата колешка – еве ги заедно (фото)
фото:„АP“

Роуан Аткинсон беше оженет со Санетри Састри, брак кој траеше 23 години, а во истиот ги доби ќерката Лили (21) и синот Бен (23).

Како што се шпекулираше, виновник за овој развод е актерката Луис Форд.

Таа има 35 години, тој има 65 години. Покрај емоциите, тие се обединети и од нивната љубов кон комедијата, затоа што и двајцата се одлични актери во тој жанр.

 

View this post on Instagram

 

#rowanatkinson #louiseford

A post shared by mr. Bean (@fan_rowanatkinson) on

Во оваа приказна, тој е Роуан Аткинсон, незаборавниот г-дин Бин, а жената која го освои смешниот Британец се вика Луис Форд.

Нивната прва средба се случила во 2012-та година, кога и двајцата се пријавиле во „Quartertermaine’s Terms“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by mr. Bean (@fan_rowanatkinson) on

Набрзо потоа, се родила симпатијата помеѓу нив двајца, а новинарите не ја изоставиле ниту нивната средба во Јужен Лондон.

Останати вести од Радио Милева