Радио Милева

Мирко Шијан проговори за врска за Бојана Родиќ, а еве што вели на прашањето за свадба

Мирко Шијан проговори за врска за Бојана Родиќ, а еве што вели на прашањето за свадба
фото: принтскрин/инстаграм

Мирко Шијан и Бојана Родиќ веќе неколку месеци се во емотивна врска, а сега Мирко проговори за нивната врска и дали планираат свадба.

„Прекрасно ни е во врската, се е убаво, бајковито…Ни цветаат ружи. Прекрасно ни е, уживаме. Не знаеме ништо за свадба, не размислуваме за ништо. Како треба да биде нека биде и тоа е тоа“, вели Мирко.

Шијан откри дека го запознал целото семејство и како го прифатиле.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mirko Šijan (@miresijan)

„Секако го запознав целото семејство Родиќ, тие се легенди. Супер ме прифатија, тие се такви луѓе. Вистински домаќини се“, вели тој.

Потсетуваме, Мирко и Бојана се запознаа претходната година на Копаоник каде што беа заедничко друштво, а потоа започнаа емотивна врска и Бојана се пресели во нивната вила.

Останати вести од Радио Милева