Радио Милева
Се' е погдотвено

Мирко Шијан нема да биде како Вељко Ражнатовиќ: Гоца Божиновска негира дека синот и внукот ќе живеат во Тител во куќа од родителите на снаата

Мирко Шијан нема да биде како Вељко Ражнатовиќ: Гоца Божиновска негира дека синот и внукот ќе живеат во Тител во куќа од родителите на снаата
фото:гоца божиновска/инсатграм принтскрин

Гоца Божиновска заврши со средување на куќата во Сурчин, каде ќе живеат нејзиниот син Мирко и снаата Бојана, но и внукот кога ќе се роди.

Пејачката е среќна што нејзиниот наследник реши да остане во куќата на неговиотт татко и да го воспита наследникот таму.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Goca Bozinovska (@gocabozinovska)

“Тука ќе имбиде бонбона. Сè е подредено како што сакаа, детално. Уште неколку парчиња мебел и тоа е тоа. После тоа, остануваат уште некои ситници за бебето да ги купи. Тие ја имаат својата оаза горе. Кога ќе сакаат, тие се одделуваат горе, мир, тишина, како да се сами. Сè е направено и подредено на фактот дека не им недостасува апсолутно ништо. Баш бвевме во Тител, и од таму имаат пријатели,се собравме и сите убаво си поминавме, вели Гоца Божиновска.

Инаку, неодамна во медиумите се појави веста дека Мирко и Бојана планираат привремено да се преселат во Тител, што наводно ја разлутило Гоца.

Останати вести од Радио Милева