Радио Милева
Времето не ја лечи болката

„Мирко е неутешен“: Гоца Божиновска искрено за болните детали од детството на нејзиниот син

„Мирко е неутешен“: Гоца Божиновска искрено за болните детали од детството на нејзиниот син
фото:гоца божиновска/инстаграм принтскрин

Пејачката Гоца Божиновска вели дека не може да го утеши нејзиниот наследник Мирко Шијан, кој жали за својот татко Зоран.

Иако Мирко имаше само седум години кога беше убиен Зоран Шијан, како што вели Гоца, тој се сеќава на него и му недостасува секој ден. И покрај нејзините аспирации да ги сврти мислите, Мирко постојано го гледа видеото каде се смее неговиот татко и им го покажува на сите.

– Мирко има видео во кое неговиот татко се смее и зборува. Тој го гледа често и го покажува на сите. Често го прашувам, синко, зошто го пуштиш тоа, зошто се повредуваш, но тој мавта со раката и ми вели: “Мамо, многу ми е полесно. Се чувствувам како да го видов татко ми” – вели Гоца Божиновска за “Информер”.

Пејачката додава дека и е најтешко кога ќе ги види солзите на нејзиниот син. Тој често знае да плаче затоа што страда за својот татко.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Мирко Шијан (@miresijan)

– Секогаш кога некое друштво ќе се собере кај нас дома, Мирко ја свири песната „Е мој чале“. Плаче секој пат поради таа песна. Му велам да не го прави тоа затоа што се повредува така, но не вреди, тој не ме слуша! Тоа е голем проблем за мене – призна Гоца.
Како и неговиот татко Зоран, Мирко сакаше да му го посвети животот на боксот, но Гоца не му го дозволи тоа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Goca Bozinovska (@gocabozinovska)

– Мирко имаше премногу желба да тренира бокс, но јас не му дадов. Му се заколнав дека, додека сум жива, тој нема да тренира во тој спорт во кој може да се повреди. Тој е многу добар пријател на Вељко Ражнатовиќ, кој стана професионален боксер. Тој секогаш сакаше да ја испроба својата рака во боксот. За среќа, го спречив тоа – рече пејачката за споменатиот медиум.

Останати вести од Радио Милева