Радио Милева
среќен дедо

Мина Јоксимовиќ сподели селфи, а дедо и Бранислав прв и остави коментар: Запознајте го таткото на Жељко Јоксимовиќ (ФОТО)

Мина Јоксимовиќ сподели селфи, а дедо и Бранислав прв и остави коментар: Запознајте го таткото на Жељко Јоксимовиќ (ФОТО)

Мина Јоксимовиќ, ќерката на пејачот Жеjко Јоксимовиќ од неговиот прв брак, по двомесечен пост сподели нова фотографијата на социјалните мрежи.

Меѓу првите што ја искоментираа беше Бранислав, дедото на Мина и татко на Жељко, кој со своите зборови и го омекна срцето на својата прва внука.

„Душа на дедо“, напиша Бранислав Јоксимовиќ, а Мина одговори, возвраќајќи му со грст  со емотикони од срце.

Инаку Бранислав, на кого жељко неодоливо физички потсетува, живее во еден мирен крај во Белград, а најсреќен е кога има можност да се дружи со семејството, особено со неговите внуци и правнучиња.

 

Останати вести од Радио Милева