Радио Милева

Миљана Кулиќ откри дека води долги разговори со Дарко Лазиќ: „Многу често се слушаме“

Миљана Кулиќ откри дека води долги разговори со Дарко Лазиќ: „Многу често се слушаме“
фото: Принтскрин/пинк.рс

Поранешната учесничка во „Задруга“, Миљана Кулиќ никогаш не ја крие својата опсесија за познатите пејачи.

Таа посебно го обожава Дарко Лазиќ. На прославата на нејзиниот родеден во „Задруга“, како гост се појави Дарко кој ја отпеја роденденската песна, а бидејќи таа не можеше да присуствува на истата кога си замина пејачот, Миљана не престане да плаче.

Веста за неговата сообраќајна несреќа таа тешко ја поднесе и Кулиќ се трудеше на секој можен начин да дојде до пејачот.

Миљана неодамна беше гостинка во емисијата „Задруга – народот прашува“ каде проговори дали е во контакт со Дарко.

фото: Принтскрин/пинк

Во интервју за пинк.рс, Миљана проговори за нејзиниот моментален однос со пејачот.

„Дарко и јас сме во одлични односи. Често се слушаме. Не можевме да се договориме да пее на првиот роденден на Жељко бидејќи веќе имаше закажни настапи, па не сакав поради него да го поместам роденденот на детето. Во супер сме односи и често се слушаме“ вели Миљана и додава:

фото: срѓан кувекаловиќ

„За се зборувавме, за семејството не зборувавме. Не зборуваме за приватниот живот бидејќи тоа е болна тема. Посебно не за разводот. Навистина го сакам и почитувам, тој е вага во хороскоп, а и јас исто“ вели некогашната учесничка во „Задруга“.

Таа исто така откри дека Лазиќ потполно го променил мислење за неа.