Радио Милева
Како ќе се погледнам наутро?

Милјана Кулиќ ја избричи главата, па се покаја: „Личам на машко“ (фото)

Милјана Кулиќ ја избричи главата, па се покаја: „Личам на машко“ (фото)
фото:милјана кулиќ/инстаграм принтскрин

Милјана Кулиќ ги шокираше сите вчеравечер, кога ја избричи главата во „Задруга 4“.
Имено, Милјана ја замолила Ермина Пашовиќ да дојде во нејзинината соба и да и ја избричи ќелава, а членовите на реалното шоу биле шокирани кога ја виделе Милјана без коса.

– Мој Миjoо, сè е рамно за тебе, сè е одлично за тебе. Дозволете им да покажат со прст кон тебе, ќе се смешкате до утре! Поразен сум што си ја истрижала косата, си ја уништил убавата коса – и рече Кристијан Голубовиќ.

фото:тв пинк/принтскрин/задруга

– Сè се менува, дури и косата! Имав убава коса – одговори Милјана.
Сепак, наскоро жалеше што ја истрижа косата.

– Татко ми ќе се оперира и сега го направив тоа затоа што ми е тешко, се потстрижив, како ќе се разбудам вака наутро. Сега изгледам како маж! Ќе се плашам наутро кога ќе се погледнам – и рече Милјана на Зорица Ерик.

фото:тв пинк/принтскрин/задруга

Филип Кар тогаш се обиде да го охрабри и утеши Кулиќ.

– Сè ќе биде врвно за вас. Ќе изгледаш како оние црни жени, дури и кога ќе ги ставиш тие големи обетки, ќе бидеш топ – рече Царот.

„Аха, и изгледа одлично, не грижи се“, додаде Ермина.

фото:тв пинк/принтскрин/задруга

– Ви благодарам, само да направам косата да расте брзо – се молеше Милјана.

Останати вести од Радио Милева