Радио Милева

Милица Тодоровиќ за бракот и мајчинството: „Задоцнив дебело, часовникот ми отчукува!“

Милица Тодоровиќ за бракот и мајчинството: „Задоцнив дебело, часовникот ми отчукува!“
фото:инстаграм/милица тодоровиќ

Пејачката Милица Тодоровиќ од пред неколку месеци ужива во љубовната врска со актерот Петар Стругар.

Првите неколку недели, односот на младиот пар беше под будното око на јавноста, која беше заинтересиран за сè – како се запознаа, дали почнаа да живеат заедно … и сега нивните интереси се променети.

Главното прашање е – дали тие ќе стапат во брак?

фото:ѓорѓе буквиќ/инстаграм/милица тодоровиќ

“Часовникот ми отчукува. Задоцнив дебело, време ми е за брак и деца. Шега настрана – не размислувам за тоа”, изјави пејачката за “Ало.рс”, додавајќи дека не очекувала нејзиното момче да ја запроси, бидејќи сите веќе шушкаат.

„Бременоста може да ме изненади, а бракот и свадба се нешто што се планира кога ќе дојде време за тоа“, вели Милица.

Останати вести од Радио Милева