Радио Милева
папарацо (у)лов(ена)...

Милица Павловиќ долго се криеше, ама сега ја фатија „жива“: Еве кој и е момче на српската „секси сењорита“ (ФОТО+ВИДЕО)

Милица Павловиќ долго се криеше, ама  сега ја фатија „жива“: Еве кој и е момче на српската „секси сењорита“ (ФОТО+ВИДЕО)

Екипата на емисијата „Папарацо лов“ ја сними пејачката Милица Павловиќ со младиот ватерполист Николас Савељиќ, синот на славниот црногорски фудбалер Ниша Савеćиќ (51). Тие седеа близу и се обидоа да не привлечат премногу внимание на терасата на еден од локалите во Белград, додека камерите го следеа секој нивен чекор.

Николас (22) еднаш веќе освои сребрен медал со јуниорската репрезентација на Црна Гора на Светското првенство во ватерполо, а тој го продолжи професионалниот тренинг на УКЛА универзитетот во САД.

Англискиот јазик не му баш неговата силна страна, но со поддршка на неговиот татко Ниша, мајката Дијана и сестрата Силвана, тој заврши во Лос Анџелес пред пет години, кој сега го нарекува свој втор дом. Жените веќе долго време го „сечат вени“ по него и неговиот изглед, за кој многу се пишуваше претходните години, а тој е многу популарен и на социјалните мрежи.

Милица пак, со години важи за една од најпосакуваните девојки на естрадно-музичката и воопшто јавната сцена, а сега еден маж конечно успеа да ја придобие.

Таа со месеци добива неколку коментари дека изгледа подобро од кога било, а очигледно новата љубов влијаела на нејзината линија и изглед, на кои многу жени и завидуваат.

Фото и видео: Јутјуб/Папарацо лов

Останати вести од Радио Милева