Радио Милева
некогаш и сега

Милица Павловиќ денес е една од најсексапилните естрадни фолк ѕвезди, а на почетокот на кариерата „секси сењорита“ изгледаше вака (ФОТО)

Милица Павловиќ денес е една од најсексапилните естрадни фолк ѕвезди, а на почетокот на кариерата „секси сењорита“ изгледаше вака (ФОТО)

Денес таа важи за една од најубавите пејачки на домашната естрада. Атрактивна, сексапилна згодна, пожелна, постојано е во фокусот и на публиката сои на медиумите сокако со своите песни и видеа, така и со својот неодолив изглед.

Провокативна до болка, со се’ природно на неа кога се нејзините атрибути во прашање, па не случајно го носи прекарот „секси сењорита“. Со своите извајани пропорции, српската фолкерка Милица Павловиќ жари и пали не само на српската, туку полека ја освојува и регионалната сцена.

Сепак, многумина или не знаат или не се сеќаваат како изгледала пејачката на почетокот на нејзината кариера.

Имено, Милица својата кариера ја започна пред речиси десет години.

Тогаш младата талентирана девојка се пријави на аудицијата за музичкиот натпревар „Ѕвездите на Гранд“ додека уште беше девојче.

 

Вака изгледаше некогаш, а вака денес, пејачката по која копнеат најголемите белградски фраери:

 

Останати вести од Радио Милева