Радио Милева
Веднаш на тестирање

Мили не доаѓа на снимањата на „Ѕвездите на Гранд“, а сомнежите се дека има корона

Мили не доаѓа на снимањата на „Ѕвездите на Гранд“, а сомнежите се дека има корона
фото:ѕвездите на гранд/принтскрин инстаграм

За познатиот српски композитор Александар Милиќ Мили, кој е дел од музичкиот натпревар „Ѕвездите на Гранд“, се појавија сомнежи дека е заразен со коронавирус, а тој сега проговори за тоа.

– Не бев на снимањето на последните две емисии на шоуто затоа што лицето со кое сум во контакт има корона – рече тој за „Блиц.рс“, и додаде:

– Немав никакви симптоми, но веднаш отидов да тестирам и резултатот беше негативен, затоа продолжувам со снимањата.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Zvezde Granda (@zvezdegranda)

Да потсетиме, Мили дојде на позицијата директор на „Гранд“ по Саша Поповиќ.

– Досега сум имал аудиција за 300 кандидати, а 120 ќе се натпреваруваат. Сакам да поминам со младите кандидати сè што им пречи на почетокот на нивната кариера, да го надминам целиот страв што го имаат. Лесно е да се оди чекор по чекор – рече тој неодамна.

Останати вести од Радио Милева