Радио Милева

Милена Антовска заедно со ќеркичката Лана Марија приредија изненадување за сопругот на водителката – еве по кој повод

Милена Антовска заедно со ќеркичката Лана Марија приредија изненадување за сопругот на водителката – еве по кој повод
фото: Инстаграм/миленанатовска

Македонската водителка Милена Антовска е активен корисник на социјалните мрежи и често ги известува следбениците каде е, што прави, како го поминува времето или пак споделува објави од работна атмосфера.

Имено, водителката деновиве имаше убава причина за радување, поточно нејзиниот сопруг славеше роденден.

Токму по тој повод, Милена и нејзината ќеркичка Лана Марија направија едно мало изненадување за сопругот на Антовска, односно таткото на Лана.

Мајката и ќерката со роденеденска торта се појавија во ресторанот каде што беше Гордан и заедно му ја отпејаа „Happy Birthday to you“.

Овој момент, водителката го сподели во кусите приказни на „Инстаграм“, а еве како изгледаше.

фото: Принтскрин/инстаграм

 

Останати вести од Радио Милева