Радио Милева
мајка и ќерка

Милена Антовска и ќеркичката се прави „позерки“ покрај Охридското езеро (фото)

Милена Антовска и ќеркичката се прави „позерки“ покрај Охридското езеро (фото)
Фото: инстаграм/милена антвоска

Иако календарски се уште не е лето, а надвор времето во текот на еден ден се менува во сите годишна времиња, дел од познатите веќе ја отворија летната сезона.

Некои заминаа на неколку дневен одмор во Охрид, други во Албанија, Турција.Македонската водителка Милена Антовска пред повеќе од месец беше во Турција, па пред време ја отвори летната сезона. Тогаш позираше во бикини и го покажа своето згодно тело за чиста 10ка.

Македонска риба во Анталија: Милена Антовска го почна летото порано со тело за чиста 10-ка (фото) – Вистина.мк (vistina.com.mk)

Изминатиот слободен викенд, Милена го искористи за да ужива и на домашен терен.

Имено, таа беше во Охрид, па заедно со ќеркичката Лана Марија уживаа како мајка и ќерка покрај Охридското езеро.
Tие овие моменти ги овековечија со неколку заеднички фотографии и двете дами позираа покрај брегот на езерото.

Милена на својот Инстаграм објави неколку слики со наследничката, а двете изгледаат како прави позерки.

„Најголема љубов и среќа“, напиша Антовска до објавата.

Веруваме дека водителката ги наполнила батериите, а за својот албум со фотографии направила еден куп спомени.

Останати вести од Радио Милева