Радио Милева

Милан Поповиќ на запира: „Игор Којиќ со својот потег кон моето дете направи криминално дело!“

Милан Поповиќ на запира: „Игор Којиќ со својот потег кон моето дете направи криминално дело!“
фото:република.рс

Хрватскиот суд неодамна донесе привремена пресуда во која се наведува дека синот на Северина Којиќ и белградскиот бизнисмен Милан Поповиќ ќе живее со својот татко и дека ќе го делат старателството над детето.

Милан сега за српски „Информер“ изјавува дека не е јасно зошто Северина прекинала каков било контакт со него.

„Не се расправав со неа и подготвен сум да комуницирам нормално, а таа се расправа како и повеќето жени“, рече Милан и додаде дека сака да се помири со неговата поранешна сопруга Северина Којиќ.

фото:северина/инстаграм

“Во интерес на детето е двајцата да комуницираме. Да не бидам сфатен погрешно, не сакам да се помириме како емотивни партнери, туку да функционираме нормално како родители.”, вели тој и додава дека сегашниот сопруг на Северина, Игор Којиќ, лошо влијае за детето.

“Игор не знае како да се справи со дете. Тој е млад, неискусен, нема свое дете и не може да суди што е најдобро за мојот син. Така, неодамна се покажа дека сака да го киднапира бидејќи не му беше дозволено да го земе од училиште. Сигурен сум дека тој не сакаше да му наштети на детето, но тој стори кривично дело и тоа е она со кое сега се занимаваат државните власти “, објасни бизнисменот.

Останати вести од Радио Милева