Радио Милева
Да не се повтори

Миа Костова ја победи короната, па излезе на улица во полн сјај (фото)

Миа Костова ја победи короната, па излезе на улица во полн сјај (фото)
фото:миа костова/инстаграм за @4uaccessories_

Миа Костова по 20 дневна домашна изолација и соодветна терапија успеа да го победи злото на денешницата – коронавирусот.

Изминатиот период Миа наместо социјална, имаше само виртуална комуникација, најчесто преку социјалната мрежа Инстаграм. Во своите обраќања и видео снимки пред бројните следбеници Миа зборуваше за симптомите, она што првично го почувствувала, терапијата, психолошката стабилност…

Но сега короната е зад неа, па по речиси еден месец затворенички живот, таа се дотера во нова есенска комбинација и зачекори низ скопските улици.

-По 20 дена дневна соба, чувството на допир со сонце и улици е како боите на сликава.
Само едно огромно благодарам до сите што бевте тука и сите соработници кои во оваа кратка пауза се грижеа само да сум добра. Помина. Ве сакам, напиша Миа.

Една победа и сега што повеќе заштита и претпазливост од вирусот да не се повтори бидејќи не се откажува од еднаш.

Останати вести од Радио Милева